Rezerwuj on-line

Eko porady

  1. TLEN Rośliny pokojowe odgrywają niezwykle ważną rolę w tworzeniu środowiska pracy. Kwiat doniczkowy na biurku nie tylko ładnie wygląda, lecz także działa jak naturalny filtr, absorbujący zanieczyszczenia z powietrza i promieniowanie komputera, uzupełniając przy tym zawartość tlenu. Działa także chłodząco, gdyż zachodzi w nim proces aktywnego parowania zwany transpiracją. Rośliny doniczkowe stanowią też pewną ochronę przed bakteriami przenoszonymi przez kolegów – badania pokazują, że rośliny znacząco redukują przypadki zmęczenia, kaszlu, bólu gardła oraz innych chorób przeziębieniowych, a także obniżają poziom stresu. Warto więc mieć koło siebie jakiś kwiatek.
  2. ENERGIA Słońce jest najlepszym źródłem energii jakie znamy. Możesz wykorzystać energię słoneczną w swoim pokoju na kilka różnych sposobów. W ciągu dnia odsłaniaj zasłony i podnoś rolety, wpuszczając do pomieszczenia jak najwięcej światła i wyłączaj światło elektryczne. Jeśli to możliwe, przesuń biurko bliżej okna. Możesz również wykorzystać słońce do ładowania baterii Ipodów, laptopów, a nawet latarek, korzystając z ładowarek na energię słoneczną. Fakt: Każdej godziny na powierzchnię naszej planety pada taka ilość promieni słonecznych, która pozwala na pokrycie rocznego zapotrzebowania ziemi na energię.
  3. ENERGIA Kiedy nie używasz komputera, a nie chcesz go wyłączyć, przełącz go w tryb czuwania, a będzie zużywał mniej niż 5% mocy. Kiedy nie korzystasz z ładowarek do telefonów komórkowych, radia, odtwarzaczy DVD, MP3 lub Ipoda wyłączaj je z kontaktu. Gdyby przeciętna polska rodzina wyłączała z prądu niepotrzebne urządzenia, zaoszczędziłaby nawet 21% zużywanej energii.
  4. RECYKLING Wyrzucić czy przetworzyć? Recykling jest bardzo ważny: do przetworzenia jednej aluminiowej puszki potrzeba tylko 5% energii potrzebnej do wyprodukowania nowej puszki, a taka jedna mała puszka rozkłada się przeszło 500 lat! Dzięki każdej przetworzonej tonie papieru oszczędzamy 17 drzew, 1400 litrów ropy naftowej, ponad 4000 kilowatów energii elektrycznej i ponad 26 tys. litrów wody. Warto też przetwarzać szkło i plastik. Wyrzucenie śmieci do nieodpowiednich kontenerów powoduje, że recykling nie ma sensu. Dlatego uważnie segreguj śmieci i wrzucaj przedmioty wykonane z tych samych materiałów do przeznaczonych na nie kontenerów – to naprawdę istotne!
  5. ENERGIA Im dłuższą drogę pokonuje jedzenie, by znaleźć się na twoim talerzu, tym więcej energii trzeba wyprodukować i tym więcej gazów cieplarnianych ucieka do atmosfery. Dlaczego by więc nie uprawiać roślin jadalnych we własnym ogródku, w skrzynkach na balkonie czy nawet w doniczkach w nasłonecznionym miejscu w mieszkaniu? To najbardziej efektywna forma ekologicznego życia, jaka istnieje! Pomidory, sałata i zioła są proste w uprawie i mogą rosnąć zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Krzaczki jagód i brokuły nie wymagają dużych przestrzeni, a paprykę i pietruszkę możesz posadzić w pojemnikach na balkonie.

Adres salonu:

Dane firmowe:

"Kruczek Hair Concept" Andrzej Kruczek ul. Kochanowskiego 23 lok. 3, 31-127 Kraków, NIP: 6811419285, REGON: 357123022 kod PKD: 96.02.Z – fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne


Regulaminy:KHC zgadza się na pozasądowe rozwiązywanie sporów równocześnie informuje, że podmiotem uprawnionym do rozwiązywania sporów jest: Inspekcja Handlowa - Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Krakowie, ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków, www.krakow.wiih.gov.pl

Wybierz salon:zamknij