Rezerwuj on-line

Jak chronić włosy przez słońcem i wodą morską


Słońce dało się już poczuć na naszej skórze, wakacje za pasem. Latem dbamy o ciało, stosujemy kremy z  filtrami UV, ale co zrobić, by nasze włosy wyglądały nadal pięknie i zdrowo?
Powinniśmy mieć świadomość, że promienie UV są źródłem wolnych rodników, które uszkadzają komórki i przyśpieszają starzenie się skóry i włosów. Nasze włosy chronią nas zarówno przed wysokimi jak i skrajnie niskimi temperaturami, promieniami UV, ale także mogą wskazywać na określony niedobór mikroelementów, ulegają uszkodzeniu i starzeniu. Zawsze po okresie wakacyjnym nasze włosy są jaśniejsze i w gorszej kondycji. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często po kąpielach wodnych zostawiamy włosy do wyschnięcia. Najgorszym połączeniem jest słona morska woda na włosach i słońce. Promienie słoneczne są wtedy jeszcze mocniej przyciągane. Działa to wręcz jak mocny rozjaśniacz nałożony na kilka godzin!!!
Ciężko wejść do morza i nie zamoczyć choćby odrobiny włosów – proponuję więc wysokie upięcie w kucyka albo koczka. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umycie włosów po wyjściu z morza i nałożenie odżywki :) jednak wiem, że nikt na plaży nie myśli o takich rzeczach tylko smaruje ciało filtrem i cieszy się urlopem. Co więc z włosami? Proponuję stosowanie produktów do włosów, które zawierają filtry UV, można zacząć już od szamponu z filtrami. Najlepszym rozwiązaniem będzie też nakładanie masek co każde mycie (np. Davines seria Nourishing). Dlaczego? Słońce dostaje się do włókien keratynowych (które są głównym budulcem włosa) niszcząc ich strukturę. Maska jest produktem regenerującym i nasze włosy będą nam za to dziękować ;) Nie miej obaw, że maski są za mocne dla Twoich włosów, w okresie wakacji będą one potrzebować nawilżenia najbardziej. Na plaży bez problemów możesz nakładać odżywki bez spłukiwania w formie kremu lub sprayu, które zawierają filtry UVA i UVB można je bezpiecznie stosować na całą długość włosów. Nie susz włosów suszarką jeśli nie musisz, pozwól im naturalnie wyschnąć – ale nie na słońcu! Załóż kapelusz– w końcu to hit, nie tylko będziesz wyglądać stylowo, ale i włosy będą chronione , a także skóra głowy. W naszym salonie fryzjerskim KHCsalon znajdziesz odpowiednie produkty z linii słonecznej.


tekst: Agnieszka Jabłońska

foto: Pinterest


latowewlosach.khcsalon

latowlosy.khcsalon

ochronawlosowlatem


Adres salonu:

Dane firmowe:

"Kruczek Hair Concept" Andrzej Kruczek ul. Kochanowskiego 23 lok. 3, 31-127 Kraków, NIP: 6811419285, REGON: 357123022 kod PKD: 96.02.Z – fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne


Regulaminy:KHC zgadza się na pozasądowe rozwiązywanie sporów równocześnie informuje, że podmiotem uprawnionym do rozwiązywania sporów jest: Inspekcja Handlowa - Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Krakowie, ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków, www.krakow.wiih.gov.pl

Wybierz salon:zamknij