Rezerwuj on-line

Jak dbać o włosy podczas urlopu

tekst

W końcu nadszedł czas upragnionego wypoczynku i urlopu, z pewnością wszyscy wiemy jak ważna jest pielęgnacja naszej skóry w tym czasie, ale czy wiemy jak ochronić nasze włosy i skórę głowy przed zniszczeniem i wysuszeniem wędrując po górach, czy leżąc na plaży? Niezależnie od tego, gdzie spędzimy nasz czas wolny, pamiętajmy o właściwej pielęgnacji naszych włosów. Oto kilka porad o których warto pamiętać latem i podczas urlopu:

  1. Podetnij końcówki włosów: jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że woda morska, chlorowana i słonce zniszczą nam je bardziej niż moglibyśmy się tego spodziewać.
  2. Wstrzymaj się z farbowaniem włosów: spacery po plaży, kąpiele w basenie czy jeziorze bez odpowiedniej ochrony skończą się wyblaknięciem koloru, dlatego lepiej poczekać z farbowaniem do powrotu z wakacji.
  3. Zwiąż włosy: Mimo iż rozpuszczone włosy na plaży wyglądają zjawiskowo, warto je związać w luźnego koka lub warkocz by jak najmniejsza powierzchnia włosów była narażona na działanie promieni słonecznych.
  4. Wysusz włosy zanim wyjdziesz na słońce: Woda skupia szkodliwe promienie słoneczne przez co działa trochę jak rozjaśniacz, najbardziej narażone na wysuszenie włosów w ten sposób są panie o włosach wcześniej rozjaśnionych i blond, pamiętajmy o odpowiedniej ochronie przed promieniami UV. Taką ochronę zapewnią nam np. mgiełki, spraye ochronne lub odżywki do włosów np. odżywka Davines Melu którą nakładamy na umyte włosy na kilka minut i spłukujemy, by chronić nasze włosy przed słońcem oraz by wyglądały świetnie przez cały dzień.
  5. Używaj olejków: Tego typu naturalna pielęgnacja sprawdza się świetnie podczas urlopu. Olejki nie tylko nadają włosom niesamowity połysk, ale także chronią włosy przed promieniami słonecznymi i nie dopuszczają do włosów soli morskiej. Olejek Davines OI oil skutecznie zapobiega niszczeniu komórek pod wpływem promieniowania UV, włosy staną się miękkie i pachnące mimo chlorowanej wody w basenie.

 

 

A po urlopie

Co zrobić jeśli właśnie wróciliśmy z wakacji i nasze włosy potrzebują pomocy? Jeśli nie mieliśmy czasu lub środków by odpowiednio zadbać o ochronę naszych włosów, czas je teraz uratować. Nawilżenie i odbudowa struktury włosów to pierwszy krok, który powinniśmy zrobić. Zabieg pielęgnacyjny to najszybsza i najskuteczniejsza broń jakiej możemy użyć. W przypadkach kiedy włosy są naprawdę uwrażliwione i suche,
proponuję moim klientkom Zabieg Głęboko Odbudowujący (Restructuring). Jest to zabieg silnie nawilżający, odżywczy i odbudowujący, którego działanie można zobaczyć natychmiast! Włosy stają się miękkie, sprężyste i wyraźnie grubsze, a co najważniejsze efekty utrzymują się na włosach przez naprawdę długi czas. Urlop to czas relaksu! Więc zrelaksuj się i ciesz słońcem

tekst: Kamil Peciak
zdjęcia: Pinterest

 


Adres salonu:

Dane firmowe:

"Kruczek Hair Concept" Andrzej Kruczek ul. Kochanowskiego 23 lok. 3, 31-127 Kraków, NIP: 6811419285, REGON: 357123022 kod PKD: 96.02.Z – fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne


Regulaminy:KHC zgadza się na pozasądowe rozwiązywanie sporów równocześnie informuje, że podmiotem uprawnionym do rozwiązywania sporów jest: Inspekcja Handlowa - Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Krakowie, ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków, www.krakow.wiih.gov.pl

Wybierz salon:zamknij