Zadzwoń i umów się na wizytę: 792 025 590
blog2020-07-12T14:06:41+02:00

Henna i jej możliwe skutki

Podczas farbowania włosów henną, czyli ich hennowania, cząsteczki lawsonu, czyli barwnika uzyskanego z lawsonii, przenikają do kory włosa. Następnie łączą się tam z włóknami keratyny i nadają pasmom właściwego koloru. Jednocześnie uzupełniają ubytki keratyny w kosmykach, stąd wrażenie, że po hennowaniu włosy mogą stać się suche.

Elektryzowanie się włosów

Nasze włosy w pewnych okolicznościach ładują się dodatnio i przez to odpychają się. W efekcie możemy zauważyć, że część z nich podnosi się w charakterystyczny sposób, szczególnie jak nosimy czapki. Sprzyja temu brak odpowiedniego nawilżenia. Jeśli włosy są szorstkie, przesuszone, to znacznie łatwiej ulegają elektryzowaniu.

Najlepsze kosmetyki dla włosów zniszczonych

Najczęstszym problemem są włosy zniszczone: wykruszające się, łamliwe, bez objętości, czy też przesuszone. Na każde z tych zniszczeń wpływają różne czynniki. Nie tylko są to zabiegi koloryzacji i rozjaśniania, ale stosowanie suszarki, lokówki, a nawet – czesanie włosów. Zniszczenia zauważane są nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz włosa. Jak zaradzić tym problemom? 

Pielęgnacja włosów po wakacjach

Suche, osłabione, z rozdwojonymi końcówkami – tak często wyglądają nasze włosy po urlopie. Słońce, wiatr, słona woda, wysoka temperatura to czynniki, które zdecydowanie im nie służą. Podobnie, jak brak ochrony przed promieniowaniem UV i odpowiedniej pielęgnacji, o której podczas wakacji zdarza się zapominać każdemu. 

  • odmowa u fryzjera

Kiedy fryzjer odmawia wykonania usługi

Musimy nauczyć się współpracować i ufać, że osoba odpowiedzialna za nasze włosy nie odmawia nam, bo nie chce wykonać usługi, ale wręcz odwrotnie – dba o to, aby usługa była na najwyższym poziomie. Chce się jej podjąć, ale z czystym sumieniem i spokojem, że końcowy efekt będzie zadowalający dla obu stron.

Jaki blond wybrać

Nie od dzisiaj wiemy, że blond dla wielu kobiet jest kolorem upragnionym. Uchodzi za symbol kobiecości i seksapilu. Ponadto szacuje się, że występuje tylko u 26% osób z naturalnie jasnymi włosami.

  • jak zapobiegac puszeniu wlosow

Porady na puszące się włosy

Puszące się włosy to częste zmartwienie. Zwłaszcza, jeśli robimy wszystko, co w naszej mocy, by były najpiękniejsze, a efektów brak. Jak więc radzić sobie z niesfornymi włosami?

  • jak maskowac odrost

Domowe sposoby na odrost

Domowe sposoby na odrost -  jak sobie poradzić podczas oczekiwania na otwarcie salonów fryzjerskich.